Київською обласною службою зайнятості області особлива увага приділяється впровадженню нових підходів до вирішення проблем зайнятості учасників бойових дій на сході України.
У 2016 році 22 особи із числа учасників АТО започаткували власну справу. Найчастіше для реалізації власного підприємницького таланту обирають сфери сільського господарства, роздрібної торгівлі, ремонту автотранспорту тощо.
З початку року до служби зайнятості Київської області звернулись 1826 осіб з числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції на сході України, з них 278 осіб працевлаштовані за сприяння служби зайнятості, 54 особи обрали військову службу за контрактом у Збройних силах України.
За рахунок виплати компенсації роботодавцю у розмірі єдиного соціального внеску службою зайнятості працевлаштовані 3 особи даної категорії. Пройшли професійне навчання за направленням служби зайнятості 63 особи з числа демобілізованих військовослужбовців, 44 з них вже працевлаштовані.
Законом України «Про внесення зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення» від 07.07.2016 № 1436-VIII внесено зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення». Закон набирає чинності з 30.08.2016 року.
- Даний Закон спрямований на поліпшення соціального захисту учасників антитерористичної операції, - повідомив в.о. директора Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук. - Реалізація положень Закону сприятиме працевлаштуванню учасників антитерористичної операції, оскільки відповідно до статті 26 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавцю, який працевлаштує на нове робоче місце, за направленням Державної служби зайнятості, зазначених осіб, строком не менше ніж на два роки, щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.