Резюме на ринку праці – найперше джерело самореклами. Це – аксіома, і звичайно, вона не потребує жодного доведення. Не віриш? Тоді візьми в руки будь-яку газету, де друкують оголошення про потребу в працівниках, чи зайди на сайт з пошуку роботи, і порахуй скільки відсотків роботодавців просять попередньо надсилати резюме ....

Отже, що ж таке резюме? Це документ, що дозволяє презентувати себе роботодавцеві для отримання запрошення на співбесіду. Звідси випливають основні правила складання резюме:

07.05.2018

Відповідно до чинного законодавства про зайнятість України молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або невійськової (альтернативної) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу, відноситься до категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

22.03.2018

Співбесіду з потенційним кандидатом на вакансію зазвичай розпочинає представник відділу кадрів, який досить глибоко може не вникати в усі нюанси. Далі естафету може перейняти людина, яка або ухвалює остаточне рішення щодо прийняття на роботу, або  її думка важлива для прийняття остаточного рішення.

Часто співбесіди проводяться колегіальним способом. Один з присутніх веде співбесіду, інші – задають додаткові запитання.

27.07.2018

Ринок праці не є і не повинен бути доброю тітонькою. Ринок праці – це жорстка система соціальних відносин між роботодавцем та найманим працівником. Найчастіше роботодавець виступає у ролі покупця, шукач роботи – продавець власних знань, умінь та навичок. Перший завжди хоче купити якісний товар, другий – прагне «продати» себе за гідну заробітну плату. Ці соціальні ролі змінюються лише за однієї умови: якщо Ви професіонал з великої літери, мати якого у штаті власної компанії прагнуть безліч роботодавців.

29.03.2018