23.05.2018 | 09:33

У Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення (м. Боярка) відбувся практичний  семінар  «Господар своєї долі: як знайти роботу та професію до душі». Захід організовано та проведено для ветеранів АТО та членів їхніх сімей.

Від організаторів заходу – Києво-Святошинського ЦСПР – участь у семінарі взяли директор Центру Ангеліна Лахтадир, психолог Ольга Доманіна, керівник інформаційно-аналітичної служби Марія Кириленко.

На семінарі, як головні доповідачі, виступили представниці Центру практичної допомоги захисникам України AxioS, який спеціалізується на допомозі ветеранам  у пошуку роботи та працевлаштуванні. В Центрі AxioS працюють айчари, профорієнтологи, психологи, юристи. Спираючись на світовий досвід, (переважно США та Ізраїлю) працівники Центру  привертають увагу як військових, так і працедавців до важливості використання військового досвіду у професійному зростанні ветеранів. Фахівці допомагають не просто знайти роботу, але й розібратися в собі, знайти справу до душі.

 Про профорієнтацію та про те, як зробити перші самостійні кроки у вирішенні проблеми вибору та пошуку роботи розказала працівник Центру AxioS Тамара Бунтова.  Однією з ветеранами мовою розмовляла з присутніми Наталія Борисовська, у недавньому минулому кадровий військовий, учасник АТО, а нині менеджер з персоналу Центру AxioS.  Насамперед вона радить ветеранам зняти форму, перестати жаліти себе, не зловживати спиртним та звертатися до професіоналів по допомогу у пошуку роботи. Пані Наталя навела зі своєї практики багато прикладів вдалого працевлаштування ветеранів, у тому числі за кордоном.

Від Києво-Святошинського районного центру зайнятості участь в практичному семінарі взяла провідний фахівець з питань зайнятості Людмила Чоповська, яка висвітлила широкий спектр послуг, що надаються Центром зайнятості ветеранам АТО та іншим верствам населення.

Центр зайнятості надає кваліфіковані консультації, пов’язані з працевлаштуванням, проводить психодіагностичне тестування з вибору професії, допомагає пройти професійну підготовку або перепідготовку, підвищити свою кваліфікацію з перспективою подальшого працевлаштування; отримати додатковий заробіток шляхом участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру; визначитися з перспективою організації власної справи.  Людмила Олексіївна також повідомила, що віднині можна звертатися до будь-якого центру зайнятості без прив’язки до місця реєстрації.

Фахівець з працевлаштування ЦСПР, психолог Ольга Доманіна висвітлила весь спектр послуг, які надає ветеранам Центр соціально-психологічної реабілітації населення безпосередньо з питань працевлаштування та задля вирішення дотичних проблем.