У Синявському опорно-комунальному закладі освіти провідний фахівець з питань зайнятості Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Оксана Шимченко провела для 22 восьмикласників інтерактивний профорієнтаційний урок на тему: "Гендер і професія".
Під час проведення уроку фахівець пояснила школярам відмінність між поняттями “стать” та “гендер”, розповіла про “гендерні ролі” та “гендерні стереотипи”. Також, спільними зусиллями підлітки дійшли висновку, що при виборі професії у першу чергу варто враховувати не стать та гендерні ролі, а індивідуальні здібності, вміння та інтереси.
«Система координат формується ще під час ознайомлення юної особистості з навколишнім світом і суспільством, тому на етапі свідомого професійного вибору школярі вже засвоюють традиційні гендерні ролі та обирають майбутні професії відповідно до них.», - наголосила Оксана Шимченко.
Крім того. вона пояснила, чому дівчата обирають традиційно жіночі професії, по’вязані з турботою, піклуванням, сервісом обслуговування та комунікацією, а хлопці – традиційно чоловічі, пов’язані із захистом, виявленням сили, винахідливості, витривалості. Також, фахівець звернула увагу восьмикласників на винятки із цієї ситуації, однак вони зовсім нечисельні.
У результаті, у школярів склалося враження, що наявність чоловічих та жіночих сфер зайнятості має природне походження. А під час заключної вправи ”Моя майбутня професія”, кожен із них намалював себе в образі майбутньої професії та визначив, якими здібностями вміннями та рисами характеру на його думку повинен володіти представник цієї професії.