21 листопада 2018 року восьмикласники Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 шукали відмінності між гендером і професією. Провідний фахівець відділу надання соціальних послуг Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Катерина Білоброва допомагала їм у цьому в інтерактивному уроці "Гендер і професія".
«Більше половини батьків, допомагаючи своїм дітям обирати майбутню сферу зайнятості, певну кількість спеціальностей відхиляють за замовчуванням, навіть якщо у дитини є до цього хист. І зроблять це тільки тому, що професія не підходить за принципом гендеру. Тому щоб досягнути гендерної рівності у сфері зайнятості, необхідно подолати гендерні стереотипи», - поділилась своїми думками Катерина Білоброва.
Під час проведення вправи "Професії і стать людини" три команди ("Ранок", "День" та "Вечір") вибирали з переліку суто "чоловічі", суто "жіночі" та "нейтральні" професії та доводили командам-суперникам, чому зробили саме такий розподіл. Виконуючи вправу "Моя майбутня професія", кожен учень міг намалювати себе в образі майбутньої професії та зазначити, якими здібностями, вміннями та рисами характеру, на його думку, повинен володіти представник цієї професії. А на вправі «Міфи і факти про гендер», вони розмірковували про гендерні ролі.
Учні дійшли висновку, що хорошим перукарем, кухарем чи програмістом може бути як чоловік, так і жінка. Якщо людина ефективно працює, то вона досягне успіху в кар’єрі. А буде це чоловік чи жінка – неважливо. Отож обирати професію потрібно за покликом своєї душі, незважаючи на суспільні стереотипи й побажання родичів.