24.01.2017 | 10:40

За ініціативи Васильківського міськрайонного центру зайнятості в приміщенні Васильківської районної державної адміністрації відбулася нарада на тему «Легалізація зайнятості як основа соціальної захищеності населення». В заході прийняли участь заступник голови Васильківської районної державної адміністрації та голова робочої групи легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Олексій Мошковський, керуюча справами Васильківської міської ради Світлана Борковська, представники Васильківського міськрайонного центру зайнятості, Головного управління Держпраці у Київській області, Васильківського об’єднаного управління пенсійного фонду України в Київській області, Васильківського відділення Києво-Святошинської ОДПІ, Управління соціального захисту населення Васильківської міської ради та депутат Васильківської міської ради Людмила Бурсова, члени робочих груп з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, керівники інших органів виконавчої влади та 35 роботодавців м. Василькова та Васильківського району.

Метою проведення заходу стали питання сприяння легалізації зайнятості населення, шляхом проведення роз’яснювальної роботи про переваги офіційної зайнятості, офіційне тлумачення змін до законодавчих актів України, дискусійне обговорення впливу підвищення розміру заробітної плати на діяльність підприємств, можливість оптимізації численності працівників та ймовірність загроз вивільнення працівників, роз’яснення функцій та послуг Державної служби зайнятості, Державної інспекції праці України та Пенсійного фонду України, ролі Державної служби зайнятості на місцевому ринку праці.

В ході дискусії присутніми учасниками наголошено, що в умовах сьогодення характерним явищем нашого суспільства є нелегальна зайнятість. Люди, які зустрічаються з проблемами працевлаштування, мають пам’ятати, що неоформлений роботодавцем у встановлений Законом термін відповідний трудовий договір є грубим нехтуванням законодавства про працю. Це, в свою чергу, тягне за собою низку проблем для працівника, такі як, втрата за цей період права на матеріальне забезпечення у випадку безробіття та у разі часткової або повної втрати працездатності, при виході на пенсію, не включення часу нелегальної роботи до трудового (страхового) стажу. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.