08.12.2016 | 10:31

Згідно з Конституцією України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. Але ще чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим сумнівним вигодам, тому останнім часом усе частіше доводиться стикатися з таким негативним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин - «тіньовою» зайнятістю. «Тіньова» зайнятість і «тіньова» заробітна плата (так звана «зарплата в конвертах») – явища, що, на жаль, міцно увійшли в наше життя та набули значних масштабів. Це не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема України.

Тому до Всеукраїнської декади зайнятості 7 грудня 2016 року Баришівським районним центром зайнятості проведено профінформаційний семінар «Легальна зайнятість».

Заступник директора Людмила Карпенко ознайомила учасників заходу про переваги легальної зайнятості. Також наголосила, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин призводить до позбавлення громадянина права на гідні умови праці та відпочинку, матеріального забезпечення у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності, настання безробіття, зменшення майбутніх пенсійних виплат. І це далеко не все, чого позбавляється найманий працівник, котрий погоджується на неофіційне працевлаштування та зарплату «у конверті». Такий працівник з власної волі позбавляє себе права вимагати від роботодавця забезпечення належних умов праці, оплати праці на рівні не нижчому, ніж встановлений державою, на повагу і захист своєї гідності та прав. Легальна зайнятість – це захист соціальних та трудових прав та гарантій громадян.