Відтоді, як на базі Києво-Святошинського районного центру зайнятості почав працювати перший у Київській області Центр розвитку підприємництва, минуло більше трьох років. За цей час з’явилися ще два таких сервісних майданчики: у Білоцерківському міськрайонному центрі зайнятості (з листопада 2017 року) та Переяслав-Хмельницькій філії Київського обласного центру зайнятості (з вересня 2019 року). Треба відзначити, що мету створення Центри виправдовують, адже їх діяльність - це комплексний підхід до підтримки підприємницької ініціативи осіб працездатного віку в інтересах територіальних громад.
Про результати роботи Центрів розповідає директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук.
Клієнти Центру – не тільки безробітні, а й діючі підприємці незалежно від форми господарювання, працюючі за наймом особи, що цікавляться підприємництвом, ініціативна молодь (учні шкіл, професійно-технічних та вищих навчальних закладів), а також потенційні інвестори.
З моменту відкриття сервісних майданчиків і станом на 01.01.2020 року їх послугами, в тому числі можливостями зон для коворкінгу і нетворкінгу, скористалися майже 10 тисяч громадян (шукачі роботи та зайняті особи) та понад 10,5 тисяч суб’єктів підприємництва (фізичні та юридичні особи).
Тільки впродовж 2019 року, в результаті проведеної роботи, бажання започаткувати власну справу виявили 160 осіб. З них за сприяння служби зайнятості 57 осіб із числа безробітних пройшли навчання з основ підприємництва, склали бізнес-план та отримали послуги з експерт-оцінювання плану започаткування та ведення бізнесу.
У році, що минув, 40 безробітних, колишніх клієнтів наших сервісних майданчиків, отримали допомогу по безробіттю одноразово та започаткували власну справу. Громади отримали активних підприємців, що своєю діяльністю поповнюватимуть місцевий бюджет, а можливо, і створять нові робочі місця. Бізнес-плани підприємців-початківців спрямовані на розробку програмного забезпечення, обслуговування та продаж пір’яних та пухових виробів, надання освітніх послуг (приватний дитячий садочок та музична школа), розвиток мережі громадського харчування (кав’ярня), надання послуг з копірайтингу, графічного дизайну та івент-послуг, виготовлення пропіленових картриджів для механічного очищення питної води тощо.
Щодо супроводу діяльності діючих підприємців, то у 2019 році консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності (із залученням на громадських засадах працівників органів державної влади) у Центрах отримали 320 осіб. Крім цього, у бізнес-тренінгах на безкоштовній основі участь взяли 548 суб’єктів підприємницької діяльності, послуги з підбору персоналу надані більше 3 тисячам роботодавців, на замовлення роботодавців та фізичних осіб-підприємців скеровані на профнавчання 1119 безробітних, з них - вже закінчили навчання та працевлаштовані 930 осіб, роботи тимчасового характеру виконували 711 шукачів роботи.
Наші сервісні майданчики – потрібний проект. Особливо, якщо врахувати їх функціональні можливості, адже Центри мають власні коворкінгові зони. Зокрема, це - лекційно-тренінгова зона з відповідним технічним обладнанням (екран та мультимедійний проектор, фліп-чарт), зони для ділових перемовин і зустрічей, проведення співбесід з шукачами роботи, в тому числі у skype-режимі. До послуг клієнтів персональні комп’ютери та безкоштовний Wi-Fi. Такі функціональні можливості вже оцінили ті клієнти, що навчаються підприємництву в режимі on-line, потребують приміщення для ведення власної діяльності чи працюють в режимі фриланс. Адже коворкінгову зону можна безкоштовно використовувати, забронювавши її на певний день і час, що зручно.
Тож, переконаний, Центри розвитку підприємництва у подальшому тільки збільшуватимуть свою клієнтську базу.