22.07.2021 | 16:50

Онлайн вебінар на тему: "Soft skills для працевлаштування: чим зацікавити роботодавця?" організували 22 липня 2021 року для своїх клієнтів фахівці Київського обласного центру зайнятості. До вебінару долучилися і безробітні, які перебувають на обліку в  Рокитнянській районній філії Київського обласного центру зайнятості.

Фахівець відділу організації профорієнтації Київського обласного центру зайнятості Ірина Ростовікова розповіла, що сучасні роботодавці розраховують на те, що кандидат матиме десятки різноманітних вмінь та навичок. Серед таких: активна життєва позиція, здатність креативно мислити та керувати своїм часом, навички комунікації, вміння керувати проектами, володіння інструментами розробки сайтів, комп’ютерної графіки та відеомонтажу та ін.

Учасники дізналися, що кількість вимог залежить від рівня посади: чим вона вища посада – тим більші вимоги. У зв’язку з цим у країнах ЄС сформувалося поняття "м’яких" навичок (soft skills). Вони протиставляються жорстким – спеціальним вузькопрофесійним навичкам (hard skills), бо не мають однозначної прив’язки до конкретної професії.

Серед базових навичок, які повинні мати претенденти для успішного працевлаштування, пані Ростовікова відмітила вміння вирішувати складні проблеми, контекстне мислення, уміння налагоджувати міжособистісні контакти, прогнозувати, гнучкість та швидка адаптація до змін.

Дізнатися про свої "м'які" навички можна пройшовши тестування на Платформі профорієнтації та розвитку кар’єри, що знаходиться на офіційному Інтернет-порталі Державної служби зайнятості http://profi.dcz.gov.ua/ .

Як підсумок вебінару, слухачі зробили висновок: кожен, хто зацікавлений у працевлаштуванні та розвитку своєї кар’єри, розуміє важливість постійного розвитку себе, як фахівця, аби бути гідним конкурентом на ринку праці.