28.09.2021 | 12:00

У шукачів роботи деколи складається поверхневе враження, що знайти роботу дуже легко: треба тільки взяти друковані видання з працевлаштування і якнайшвидше обдзвонити варіанти, які сподобались. Тягнути з пошуком, звичайно, не варто, але необхідно провести і попередню роботу. Така підготовка прискорить процес підбору підходящої вакансії і зробить його ґрунтовним і успішним.

Безумовно, логічніше було б перш за все організувати власне тестування і визначити свої переваги, але іноді незнання загальної картини попиту та пропозиції приводить шукача до сумного усвідомлення істотної різниці між бажаним і дійсним. Тому варто почати хоча б з загального огляду того, що пропонують на сучасному ринку праці. Отже...

  1. Вивчаємо попит на ринку праці. Обираємо найбільш затребувані та оплачувані напрямки роботи.
  2. Складаємо резюме. Якщо ви не впевнені в якихось своїх якостях або зовсім не знаєте, про що писати, не полінуйтеся пройти тестування в центрі зайнятості, де допоможуть визначити ваші схильності і особисті якості.
  3. Приступаємо до пошуку потрібної вакансії. Не обмежуйтеся переглядом оголошень в друкованих виданнях. Не варто забувати і про Інтернет, де крім спеціалізованих порталів можна знайти сайти самих організацій. Пам'ятайте і про міську службу зайнятості, про ярмарки вакансій. Не варто ігнорувати і пошук роботи через знайомих, друзів та родичів.