23.09.2016 | 13:33

Правильно обрати професію – справа нелегка. Молодій людині, перед котрою стоїть таке завдання, необхідно визначитись в усій гамі різноманітного та багатогранного світу професій, зрозуміти їхній зміст, зуміти реально оцінити свої можливості та здібності. Націлити випускників на свідомий професійний вибір, закцентувати їхню увагу на найбільш актуальних професіях – такою є мета профорієнтаційних заходів, які систематично проводяться фахівцями Обухівського міськрайонного центру зайнятості спільно з відділом освіти Обухівської районної державної адміністрації та управлінням освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради.

21 вересня 2016 року в приміщенні Обухівського районного центру культури та дозвілля відбувся осінній тур Ярмарку професій. Презентувати свої освітні програми до

м. Обухова прибули більше 35 вищих та професійно-технічних навчальних закладів Київщини. На Ярмарок завітали близько тисячі старшокласників з 21 загальноосвітньої школи міста та району, у тому числі 288 школярів з сільських шкіл.

Поспілкувавшись безпосередньо із представниками навчальних закладів, школярі отримали інформацію про специфіку навчання, умови вступу, проходження практики та подальшого працевлаштування. Презентували свої навчальні заклади представники Національного авіаційного університету, Європейського університету, Київського політехнічного інституту, Міжнародного науково-технічного університету ім. Ю.Бугая, Міжрегіональної академії управління персоналом, Київського кооперативного інституту бізнесу і права, Професійного ліцею м. Українки, Київського інституту банківської справи, Університету економіки та права «Крок», Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну, Ржищівського професійного ліцею, Національного університету харчових технологій та ін.

Особливу зацікавленість у школярів викликало проведення майстер-класів. Сім навчальних закладів презентували робітничі професії: коледж Київського національного університету технологій та дизайну – перукаря та візажиста, Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва м. Києва – закріпника дорогоцінних каменів, Ржищівський професійний ліцей – кондитера, Коледж ресторанного господарства – офіціанта та кухаря. Представники Київського коледжу легкої промисловості провели майстер-клас з виготовлення браслетів, ляльок-мотанок та виробів з бісеру та паперу, а педагоги-медики з Обухівського медичного коледжу вчили учнів надавати першу медичну допомогу, вимірювати тиск і т.д. Кожен бажаючий міг спробувати себе в ролі представника певної професії, «приміряти» її на себе. За словами працівників служби зайнятості, нині попитом на ринку праці користуються саме робітничі професії. Тому фахівці і радили випускникам шкіл, щоб не поповнити лави безробітних, звернути увагу саме на ці професії та йти здобувати профтехосвіту, адже кваліфіковані робітники затребувані завжди, навіть в умовах кризи.

Особливістю цього Ярмарку професій було те, що кожен навчальний заклад намагався привернути увагу та зацікавити якнайбільшу кількість майбутніх абітурієнтів, використовуючи для цього мультимедійні засоби, різноманітну наочність, макети та експонати. Викладачі Національного транспортного університету на вулиці біля районного центру культури та дозвілля демонстрували зацікавленим школярам 4 одиниці справжньої техніки для укладання асфальту, пояснювали принцип її роботи, адже саме випускники даного університету нині будують відрізок дуже якісного автошляху Обухів – Київ. Зацікавленість у школярів та педагогів викликала пересувна дорожня інформаційно-діагностична лабораторія, спеціалісти якої показували наочно, як тестують покриття доріг. Представники Національного транспортного університету запропонували школам району в найближчому майбутньому провести професіографічні екскурсії на асфальтний завод та прийняли заявки від бажаючих. А викладачі Київського політехнічного інституту демонстрували учням району роботу тепловізора та прилада, який на відстані вимірює температуру оточуючих предметів, як живих так і неживих. Такі демонстрації і школярі, і вчителі сприймали на «ура».

Осінній Ярмарок професій пройшов цікаво, насичено, жваво, викликав особливий інтерес у школярів району. Сподіваємось, що спілкування представників навчальних закладів та майбутніх абітурієнтів пройшло вдало та плідно. Тепер доведеться ретельно оцінити свої можливості, наміри та остаточно визначитись. Правильний вибір професії розкриває перед молодою людиною шлях до реалізації своїх здібностей та життєвих планів, сприяє ефективному використанню особистого потенціалу як для особи, так і суспільства. Тож, хочеться побажати випускникам зробити вірний вибір, аби їх зусилля та сподівання їхніх батьків не були марними.