18.08.2016 | 16:25

Працівники Славутицького міського центру зайнятості спільно із соціальними партнерами за участю десяти роботодавців міста провели засідання «круглого столу» на тему: «Шляхи укомплектування вакансій для осіб з інвалідністю”.

Під час засідання обговорили питання працевлаштування даної категорії осіб, особливу увагу звернули на професійно-кваліфікаційний склад безробітних з інвалідністю, можливості професійної підготовки та перепідготовки безробітних на замовлення роботодавців. Провідний юрисконсульт О. Деркач нагадала про права та обов’язки роботодавців у сфері зайнятості населення, проінформувала про порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування при створенні нових робочих місць для працевлаштування інвалідів. Також нагадали про відповідальність роботодавців щодо виконання норм Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Практичним досвідом успішного укомплектування нормативу робочих місць для інвалідів поділився начальник відділу кадрів ДСП «Чорнобильська АЕС» Ярмолюк В.А.

Начальник відділу праці Управління соціального захисту населення у м. Славутич Марейчева Л.П. відзначила необхідність легалізації праці найманих працівників, створення належних та безпечних умов праці з дотриманням на виробництві правил та норм з охорони праці.

Провідний спеціаліст Управління соціального захисту населення у м. Славутич Якуніна С.О. надала інформацію про можливість професійної підготовки інвалідів у Всеукраїнському центрі професійної реабілітації інвалідів.

Представники роботодавців обґрунтували значне зростання кількості заявлених вакансій для працевлаштування осіб з інвалідністю збільшенням кількості штатних працівників, що виконують роботу в особливо шкідливих умовах праці (в умовах іонізуючого випромінювання у зоні відчуження). Роботодавці обговорили деякі питання щодо діючого законодавства у сфері соціальної захищеності інвалідів в Україні, необхідності внесення пропозицій до змін у визначенні нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у 30-км зоні відчуження із особливо шкідливими умовами праці.

За результатами обговорення учасники «круглого столу» прийшли до висновку про необхідність посилення взаємодії між роботодавцями, соціальними партнерами та центром зайнятості у напрямку інформування суспільства про потребу в працівниках з числа інвалідів з метою оперативного укомплектування вакансій.