На час карантину для сфери малого та середнього бізнесу пропонується механізм часткового безробіття. Відповідні зміни внесені до Закону України від 05.07.2012 р. № 5067-VI «Про занятість населення» (далі – Закон № 5067) проєктом Закону від 29.03.2020 р. № 3275 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)».
Підтримка для виплат працівникам з боку держави надаватиметься при збереженні за ними робочих місць. Розмір допомоги – до однієї мінімальної зарплати. Цей вид грошової підтримки надається підприємствам за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Що потрібно знати про державну допомогу
- Допомога для виплати працівникам надається за зверненням роботодавців із числа підприємств малого та середнього підприємництва лише виробничого профілю.
- Допомога не надається за наявності у роботодавця заборгованості із виплати заробітної плати та сплати ЄСВ, яка виникла протягом попередніх п’яти років.
- Для отримання допомоги на період карантину роботодавець має право звернутися до територіального органу Державної служби зайнятості, за місцем своєї реєстрації як платника ЄСВ.
- Право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, з якими роботодавцем оформлені трудові відносини. При цьому така допомога не надається працюючим пенсіонерам.
- Виплата працівникам допомоги по частковому безробіттю здійснюється лише на час карантину, строки якого встановлено Кабміном.
- Якщо протягом 6-ти місяців після виплат допомоги по частковому безробіттю людина звільниться з роботи за власним бажанням або за згодою сторін чи через банкрутство підприємства, роботодавець має повернути кошти в повному обсязі до Фонду безробіття.
- Роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю протягом 30 календарних днів з дня зупинки (скорочення) виробництва.
Київська обласна служба зайнятості бажає роботодавцям стабільності та міцного здоров’я!