17.04.2020 | 11:25

На час карантину для сфери малого та середнього бізнесу пропонується механізм часткового безробіття. Відповідні зміни внесені до Закону України від 05.07.2012 р. № 5067-VI «Про занятість населення» (далі – Закон № 5067) проєктом Закону від 29.03.2020 р. № 3275 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)».

Підтримка для виплат працівникам з боку держави надаватиметься при збереженні за ними робочих місць. Розмір допомоги – до однієї мінімальної зарплати. Цей вид грошової підтримки надається підприємствам за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Що потрібно знати про державну допомогу

  1. Допомога для виплати працівникам надається за зверненням роботодавців із числа підприємств малого та середнього підприємництва лише виробничого профілю.
  2. Допомога не надається за наявності у роботодавця заборгованості із виплати заробітної плати та сплати ЄСВ, яка виникла протягом попередніх п’яти років.
  3. Для отримання допомоги на період карантину роботодавець має право звернутися до територіального органу Державної служби зайнятості, за місцем своєї реєстрації як платника ЄСВ.
  4. Право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, з якими роботодавцем оформлені трудові відносини. При цьому така допомога не надається працюючим пенсіонерам.
  5. Виплата працівникам допомоги по частковому безробіттю здійснюється лише на час карантину, строки якого встановлено Кабміном.
  6. Якщо протягом 6-ти місяців після виплат допомоги по частковому безробіттю людина звільниться з роботи за власним бажанням або за згодою сторін чи через банкрутство підприємства, роботодавець має повернути кошти в повному обсязі до Фонду безробіття.
  7. Роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю протягом 30 календарних днів з дня зупинки (скорочення) виробництва.

Київська обласна служба зайнятості бажає роботодавцям стабільності та міцного здоров’я!