29.05.2023 | 15:57

Люди з інвалідністю потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб успішно інтегруватися у суспільстві. Службою зайнятості приділяється особлива увага та впроваджуються нові підходи до вирішення проблем зайнятості та працевлаштування людей, які мають інвалідність.

 

Підбір підходящої роботи для осіб з інвалідністю здійснюється з урахуванням положень «Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

 Згідно статті 181Закону   особа з інвалідністю, яка не досягла пенсійного віку, не працює, але бажає працювати, має право бути зареєстрованою у Державній службі зайнятості як безробітна.

  Рішення про визнання особи з інвалідністю безробітною і взяття її на облік для працевлаштування приймається центром зайнятості за місцем проживання особи з інвалідністю на підставі поданих нею рекомендації МСЕК та інших передбачених законодавством документів.

  Державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у особи з інвалідністю кваліфікації та знань, з урахуванням її побажань.

 Державна служба зайнятості може за рахунок Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю надавати дотацію роботодавцям на створення спеціальних робочих місць для осіб з інвалідністю, зареєстрованих у державній службі зайнятості, а також проводити професійну підготовку, підвищення кваліфікації і перепідготовку цієї категорії осіб з інвалідністю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 Відповідно до статті 43 Закону України «Про зайнятість населення» статусу зареєстрованого безробітного може набути особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або соціальну допомогу відповідно до законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" та "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю".

 Індивідуальне надання послуг зареєстрованим  безробітним з числа осіб з інвалідністю надається спеціалізованим кар’єрним радником.

           Служба зайнятості реалізує ряд активних програм зайнятості для людей з інвалідністю, які не вимагають надання статусу безробітного: можливість отримати грант для відкриття або розвитку власної справи; можливість отримати нову професію або підвищити кваліфікацію за ваучером на навчання.

  Для отримання інформації про актуальні на ринку праці вакансії ви можете звернутися до найближчого центру зайнятості.

  Самостійно переглядати наявні вакансії можна на Єдиному порталі вакансій jobportal.dcz.gov.ua

З початку 2023 року послуги обласної служби зайнятості отримали понад 1,2 тис. осіб з інвалідністю, професійне навчання пройшли 14 клієнтів цієї категорії, профорієнтаційні послуги отримали 964 особи, які мають інвалідність.

Отримати відповіді на питання щодо зайнятості можливо і за допомогою телеграм-каналу Київського обласного центру зайнятості:
https://t.me/+fnLlSCkuIls1ZjVi

Пропонуємо ознайомитися з інформацією щодо актуальних подій та змін на ринку праці
Київщини на наших:
Фейсбук-сторінці: https://www.facebook.com/kyivobl

Інстаграм-сторінці: https://www.instagram.com/kobl_cz/

на сайті Київського ОЦЗ https://kir.dcz.gov.ua/.