10.05.2022 | 14:48

Адже, Президент України Володимир Зеленський підписав закон 2220-ІХ про спрощення реєстрації безробітних та додаткові стимули роботодавцям під час працевлаштування внутрішніх переселенців. Він передбачає:

  •  Надання статусу «безробітний» внутрішнім переселенцям та особам на територіях активних бойових дій з першого дня реєстрації у центрі зайнятості. Їм призначається допомога з безробіття.
  •  Реєстрацію у центрі зайнятості в дистанційному режимі. Тобто безробітній особі не потрібно відвідувати центр зайнятості для підтвердження статусу особисто. Стати на облік можна, скориставшись телефоном, месенджером, електронною поштою або іншими засобами зв'язку.
  •  Можливість зареєструватися як безробітний без трудової книжки. Якщо немає можливості припинити трудові відносини та забрати свою трудову книжку, можна зареєструватися за заявою.
  •  Додаткові економічні стимули для роботодавців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб, а також фінансову допомогу від держави для переселенців, які хочуть відкрити власний бізнес.
  •  Удосконалення програми надання допомоги з часткового безробіття, яка пошириться на малі підприємства та фізичних осіб-підприємців у разі втрати працівниками частини зарплати через зупинення чи скорочення виробництва (виконання робіт, надання послуг).
  •  Спрощення процедури отримання чи продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства для роботодавців. Документи можна надсилати до Держслужби зайнятості будь-яким зручним способом. Виняток – громадяни Росії та Білорусі: для них потрібне погодження СБУ.

Наші фахівці вже готові діяти за новим Законом і запрошують усіх, хто цього потребує скористатися послугами Київської обласної служби зайнятості.