12.07.2017 | 17:46

Флешмоб-акції – сучасний спосіб привернення уваги громадськості до актуальних суспільних проблем. Вони, в першу чергу, спрямовані на усвідомлення та виховання у громадян нетерпимості до проявів соціальної дискримінації найманих працівників, а також надання учасникам заходів можливості продемонструвати особисту позицію щодо цієї соціальної проблеми.

12 липня 2017 року фахівці Вишгородського районного центру зайнятості разом із працівниками Вишгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області провели флешмоб на тему: «Тіньові заробітки – соціальна незахищеність».

«Завдяки проведенню таких заходів, ми допомагаємо людям бути більш поінформованими. Адже громадяни, які погоджуються отримувати зарплату «в конвертах», не тільки сприяють розвитку «тіньових» схем оплати праці, а й позбавляють себе соціальної захищеності, оскільки пенсію та інші соціальні виплати вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати та перерахованого єдиного соціального внеску. Маючи дуже сумнівний виграш сьогодні, можна надбати однозначний програш у майбутньому», - наголосила в.о. директора Вишгородського центру зайнятості Оксана Чуйко.

Також присутнім роз’яснили, що працівник, який працює без трудового договору, не має жодних гарантій встановлених на законодавчому рівні щодо: встановлення розміру і виплати зарплати, встановлення тривалості робочого часу, надання та оплати щорічних та додаткових відпусток, оплати листків непрацездатності, призначення та отримання державних соціальних виплат. Працівник фактично позбавляється більшості трудових і соціальних прав, і в разі недобросовісності роботодавця залишається беззахисним. що в умовах сьогодення нагальним стає питання щодо забезпечення дотримання соціальних гарантій, в першу чергу, легалізації виплати заробітної плати. Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату «в конвертах» позбавляє їх соціального захисту, права на гідні умови праці та відпочинку. Перш за все, самі громадяни мають бути зацікавлені в тому, щоб працювати офіційно. В кінцевому результаті від приховування зарплати страждають саме вони. Адже, отримуючи заробітну плату в «конвертах», людина залишається соціально незахищеною у майбутньому, особливо в пенсійному віці.