27.04.2017 | 16:21

Cьогодні багато українських громадян отримують пропозиції працювати за кордоном. У багатьох країнах існує попит на дешеву робочу силу для роботи у сільському господарстві, харчовій, обробній промисловості, будівництві, на підприємствах легкої промисловості на посадах, які не потребують певної кваліфікації.

Щоб уникнути проблем пов’язаних з пошуком роботи за кордоном та в цілях попередження неврегульованої трудової міграції в Києво-Святошинському районному центрі зайнятості пройшов семінар на тему: «Легальна зайнятість за кордоном». Захід був спрямований на більшу поінформованість громадян про ризики та приховані невигоди зовнішньої трудової міграції та заходи безпеки при виїзді за кордон з метою працевлаштування.

Спікер семінару наголосив на обов’язковій перевірці у фірми, що пропонує послуги працевлаштування за кордоном, наявність:

- ліцензії Міністерства праці та соціальної політики України на право займатися посередницькою діяльністю в працевлаштуванні на роботу за кордоном;

- зовнішньоекономічного договору (контракту) фірми з іноземними суб'єктами господарської діяльності на прийняття на роботу громадян України;

- дозволу компетентних органів влади іноземним суб'єктам господарської діяльності на прийняття на роботу громадян України (крім суб'єктів підприємницької діяльності, які працевлаштовують моряків на судна іноземних власників).

Також, він зазначив, що документи, складені іноземною мовою, повинні бути перекладені українською та нотаріально засвідчені, адже відсутність однієї з цих умов свідчить про порушення діяльності фірми.

«І пам'ятайте, - наголосив Олексій Свінар, - до укладення і підписання клієнтом трудового договору з іноземним роботодавцем будь-які попередні оплати послуг із посередництва не допускаються!»

Отож підсумуємо… Щоб уникнути шахрайства та не бути ошуканими, громадянам України необхідно завжди бути обачливими при виборі посередника та запропонованих ним послуг.