24.06.2022 | 09:40

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікацій». На цей Закон бізнес чекав довго і в умовах війни він особливо потрібен і зможе стримати масову трудову міграцію.

Що нам дає новий закон?

- внесення терміну «часткова кваліфікація» до КЗпП,
-     можливість прийняття до уваги при укладенні трудового договору виду занять (професія), повної або часткової професійної кваліфікації, якою володіє особа.

В умовах війни українська промисловість страждає через знищення підприємств та масову міграцію. Багато людей втратили роботу, а компанії перепрофілювали свою діяльність, тому зараз потрібно швидко змінювати профіль та рід занять, а часткові кваліфікації якраз зможуть допомогти у цьому . Завдяки змінам в законодавстві люди, які хочуть опановувати не цілу професію, а лише деякі її елементи, зможуть легально працевлаштуватися за новими навичкам.

 

Також внесено зміни до Кодексу законів про працю України, законів України «Про оплату праці», «Про зайнятість населення» та «Про освіту».

Так, зміни стосуються:

- визначення низки термінів («професія», «трудова функція», «професійна кваліфікація», «часткова професійна кваліфікація»;

- процедури затвердження професійних стандартів;

- діяльності кваліфікаційних центрів, Національного агентства кваліфікацій, галузевих рад з розроблення професійних стандартів.

Ознайомитися детальніше з окремою інформацією щодо Закону України,  його перевагами для роботодавців можна на вебсторінці Федерації роботодавців України за посиланням https://cutt.ly/EKnuDSG.

Якщо у вас виникли додаткові питання,

Отримайте он-лайн консультацію за допомогою телеграм-каналу Київського  обласного центру зайнятості: https://t.me/+fnLlSCkuIls1ZjVi

Чат-бот Київського обласного центру зайнятості: @test1874661bot

Пропонуємо ознайомитися з інформацією щодо актуальних подій та змін у роботі Київської обласної служби зайнятості на наших

 Фейсбук-сторінці  (https://www.facebook.com/kyivobl),

 Інстаграм-сторінці (https://www.instagram.com/kobl_cz/)

 на сайті Київського ОЦЗ (https://kir.dcz.gov.ua/).