11.09.2023 | 12:40

Забезпечити інтеграцію внутрішньо переміщених осіб у ринок праці та підприємництво -  пріоритетне завдання служби зайнятості в умовах сьогодення.

Переселенцям надається широкий спектр соціальних послуг з урахуванням їх можливостей, інтересів та професійного досвіду.

Крім того, служба зайнятості реалізовує активні програми, які націлені на підтримку внутрішньо переміщених осіб та сприяють їхньому оперативному працевлаштуванню. Це, зокрема, можливість відкрити власний бізнес за допомогою мікрогранту програми «Власна справа» -  69 внутрішньо переміщених осіб розпочали бізнес на Київщині, та право на отримання ваучера на навчання для здобуття нового фаху чи підвищення кваліфікації -  95 ВПО отримали ваучер.

Фахівці служби зайнятості проводять інформаційно-консультаційні заходи в місцях компактного проживання ВПО для комплексного вирішення проблем працевлаштування таких осіб. З початку року 242 виїзні заходи служби зайнятості у місцях компактного проживання відвідали понад 3 000 переселенців.

Щоб допомогти переселенцям якнайшвидше налагодити життя на новому місці, забезпечувати себе й свою родину, працюють компенсаторні урядові програми, які стимулюють бізнес працевлаштовувати ВПО.  Зокрема, програма компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, запроваджена Урядом в квітні 2022 року,  передбачає надання підприємцям виплат впродовж 2 місяців в розмірі  6500 грн за кожного працевлаштованого з числа ВПО.

В цьому році 342 роботодавці отримали позитивне рішення щодо компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні. Програма допомогла забезпечити робочими місцями 545 ВПО. Київський обласний центр зайнятості продовжує розгляд заяв від роботодавців на отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Про основні програми та послуги служби зайнятості для ВПО тут:  https://is.gd/r9LDWT

Наші фахівці консультують онлайн через телеграм-канал підтримки  https://t.me/fnLlSCkuIls1ZjVi

Пропонуємо ознайомитися з інформацією щодо актуальних подій на наших

Фейсбук-сторінці: https://www.facebook.com/kyivobl

Інстаграм-сторінці: https://www.instagram.com/kobl_cz/

на сайті Київського ОЦЗ https://kir.dcz.gov.ua/.