Земля швидко стає планетою міст, а не сіл. За інформацією ООН, в 2009 році число городян перевищило число сільських жителів. В 2025 році частка міського населення зросте до 77%. Причому більша частина приросту припаде на країни, що розвиваються. За даними PricewaterhouseCooper's, в 2005 році 100 найбільших міст світу виробляли 25% світового ВВП, а в 2008-му вже 30%. Населення 30 найбільших мегаполісів до 2025 року виросте на 27%. Планувати, будувати і обслуговувати нові, що швидко ростуть, мегаполіси повинен буде клас спеціалістів, які вміють створювати комфортне міське середовище.

З урахуванням таких тенденцій найближчим часом з’являться або вже з’явились нові затребувані професії.

УРБАНІЗАЦІЯ — (від лат. urbanus - міський) — зростання значення міст в розвитку суспільства, яке супроводжується ростом і розвитком міських поселень, зростанням питомої ваги міського населення, поширенням міського способу життя в певній області, країні, світі.

 

Тематичний відеоролик «Урбанізація» https://youtu.be/YRAAbj3lU-U

 

Планувальник розумного міста / урбаніст-еколог.

Завдання цього фахівця - проектування розумної інфраструктури міст з урахуванням новітніх технологій, у тому числі стрімкого розвитку смарт-технологій (встановлення «розумного» дорожнього покриття з датчиками контролю стану дороги, а також «розумними» знаками, розміткою і системами відеоспостереження).

На ринку праці вже з’явився попит на кваліфікованих міських планувальників – урбаністів. Ця професія творча. Треба відчувати, як потрібно організувати простір і створити для мешканців комфортне міське середовище. Урбаніст повинен знатися на Urban planning, тобто розуміти, як влаштовано в місті землекористування: забудова, транспортна система та ін. Всім українцям знайомі історії з генеральними планами міст. В Україні їх здебільшого розробляють архітектори, а на Заході до розробки плану обов’язково залучають урбаністів.

Агропонік / сіті-фермер

Це - спеціаліст з упорядження і обслуговування агропромислових господарств на дахах  будівель, хмарочосів великих міст.

Хмарочоси великих міст стають «полями» для вирощування сільськогосподарської продукції. Вертикальні ферми – автономні і екологічні конструкції, що дозволяють вирощувати рослини і розводити тварин в межах міста – реальність найближчого майбутнього. Зміняться технології вирощування рослин, догляду за ними. Фермери (агропоніки) нової формації будуть фахівцями як в агрономії, так і в інженерії.

Перша комерційна вертикальна ферма з'явилася в Сінгапурі в 2012 році, а в даний час створення агрохмарочосів планується в Південній Кореї, Китаї, ОАЕ, США, Франції та інших країнах.

Ця професія затребувана вже зараз - високотехнологічні «зелені міста» проектують і будують в Малайзії, Китаї, Арабських Еміратах, Індії, Південної Кореї і країнах Європи.

 

 

Тестувальник смарт-систем

Створює програмні та технологічні рішення, що дозволяють системам будинків і офісів реагувати на запити користувачів (системи управління «розумним» будинком).

 

 

За матеріалами науково-практичної розробки «Професії майбутнього» Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості

 

Увага!  До майбутнього завжди шлях лежить через  сучасність.  Обов’язково прочитай інформацію щодо сучасних витоків цих професій! 

ПРОФЕСІЯ МАЙБУТНЬОГО: до майбутнього через сучасність